Sedačka LUCY Sport model 2017

10.5.2017

Jak si mohli naši příznivci všimnout, minulý rok jsme certifikovali sedačku pro sportovní létání, kterou jsme vyrobili v deseti kusech a rozmístili mezi piloty. Tento postup se nám vyplatil, protože většina z oslovených nám dokázala podat zpětnou vazbu a na základě jejich připomínek jsme mohli od ledna letošního roku provézt několik drobných úprav ke zvýšení atraktivity tohoto postroje. Zjednodušeně se dá říci, že se piloti shodli neměnit letové vlastnosti jenom dotáhnout detaily. Úpravy, které jsme provedli:

  • změna designu zvětšení a vyztužení batohu;
  • zaoblení spodní části sedačky;        
  • výroba kokonu z pružného softshellu;                                      
  • boční kapsy s vnitřními poutky;
  • integrovaný pultík je možno odepnout;
  • úložná kapsa pod stehny pilota;
  • úprava popruhu nožní opěrky tak aby šli nastavovat i za letu;
  • průchodka na hadičku a dvě záchytné gumičky na levém rameni;
  • zjednodušení zapínání kokonu.

Dále nás pak kontaktoval pilot Petr Sušanin, který se zabývá bivakovým létáním a ve spolupráci s ním jsme už na této sérii prodloužili boční zip, kterým se do sedačky vkládá protektor, neboť jeho plán byl umístnit do obšívky protektoru místo polyuretanové pěny svoje osobní vybavení jako spacák, stan, oblečení atd. Zapůjčili jsme mu sedačku pro plánovanou cestu do Arménie, která se uskuteční v červenci, takže očekávejme nějaké hodnocení po návratu na jeho webu.

Rok 2016 v modrém

06.05.2016

Vzhledem k tomu, že paraglidingové vybavení podléhá módě, stejně jako oblečení je potřeba občas malá změna. Pro tento rok jsme pro Vás připravili nový vzhled našich sedaček v modrém provedení. Doufáme, že se Vám bude líbit.

LUCY sport certifikováno

10.03.2016

Dne 8.3.2016 jsme obdrželi certifikát nové kapotované sedačky LUCY sport, sedačka byla podrobena zátěžové zkoušce podle evropské normy EN 1651, silové zkoušce na odhození ZP a schválena komisí LAA ČR. Od této chvíle jsme schopni nabídnout naším zákazníkům kvalitní postroj pro cross country létání. Z prvotního hodnocení pilotů vyplývá, že se jedná o citlivý a pohodlný postroj, který umožní pilotovi dobré zatáčení a příjemný průlet turbulentním prostředím.

Zalétnutí sedačky LUCY

10.08.2015

V červenci 2015 proběhlo zalétnutí připravované sportovní sedačky LUCY. Během několika následujících týdnů byla sedačka testována a následně došlo k přepracování speedbagu a přesunutí konteineru záložáku. Nyní je sedačka připravena k certifikaci. Během léta se s tímto postrojem skamarádil instruktor a tandemový pilot Jiří Kutil, který se s ní účastnil závodů Krkonoše Open 2015 a česko-slovensko-polského Mistrovství v Makedonii, takže se brzy objeví hodnocení v sekci články.

Modernizace sedačky EVE

05.04.2015

Během jarních měsíců 2015 jsme pro Vás připravili upravenou verzi sedačky EVE, s moderním designem a přepracovanými popruhy 25 mm. Sedačka si mimo jiné prošla odtučňovací kůrou, dostala zvětšený úložný prostor s potiskem a přibylo další variabilní příslušenství EVE FRONT a AIRBAG.

Certifikace sedačky EVE

13.05.2014

Dne 13.5.2014 byla certifikována sedačka EVE. Je to lehký a skladný postroj pro rekreační létání.